Jaworznicka MegaMoc wygląda właśnie tak! –rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

30.08.2019

Przyroda, ludzie, popularne miejsca, industrial? Co jest najlepszym przykładem MegaMocy Jaworzna? Organizując konkurs, TAURON Wytwarzanie chciał zobaczyć jak inni postrzegają miasto i jak rozumieją jego moc i siłę a także z czym utożsamiają ich źródło.

Różnorodność podejścia do tematu i szerokie rozumienie hasła konkursu to wspólny mianownik nadesłanych prac. Jury pod przewodnictwem Prezydenta Pawła Silberta w skład którego weszli między innymi: Dariusz Starzycki, Ewa Malik i Jakub Byrczek po dokładnej analizie nadesłanych prac do konkursu zakwalifikowało ponad 90 fotografii.

Ogłoszenie wyników wraz z wernisażem zwycięskich i wyróżnionych prac odbyło się w piątek, 27 września w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Autorzy zwycięskich prac otrzymali hulajnogi elektryczne i odpowiednio złoty, srebrny i brązowy zestaw gadżetów. Autorzy prac wyróżnionych również dostali zestaw gadżetów firmowych.

Jury dziękując wszystkim za duże zainteresowanie konkursem podkreśliło wagę przywiązania do swojej małej ojczyzny i wyraziło nadzieję, że wybrane fotografie pomogą innym dostrzec piękno i siłę miasta, tym bardziej, że od połowy października br. będzie je można zobaczyć jako wystawę na jaworznickich Plantach.

Nagrodzone prace:

I miejsce: Grzegorz Boryczko

II miejsce: Mikołaj Jakubowski

III miejsce: Michał ErdGrzegorz Boryczko

Mikołaj Jakubowski

Michał Erd